More
VENDO HERMOSA CASA EN AREGUA | inver.tips
Back to listings
3bd 300m² - Areguá
Areguá, Central
Deal Rank #3482
Investment Rank #7501
Deal Score
60
Investment Score
60
Key Metrics
Price
$136,368
Built Area
300 m²
Terrain
700 m²
Price/m²
$455/m²
Bedrooms
3
Est. Monthly Rent
$639/mo
Gross Yield
5.6%
Neighborhood Trend
+6.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
260d
Flood Risk
-
First Listed
Mar 12, 2026
Last Seen
Mar 12, 2026
View on InfoCasas