More
Vendo Casa En Loma Mejor, Luque | inver.tips
Back to listings
3bd 150m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #5761
Investment Rank #7695
Deal Score
52
Investment Score
59
Key Metrics
Price
$106,089
Built Area
150 m²
Terrain
432 m²
Price/m²
$707/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$1100/mo
Gross Yield
12.4%
Neighborhood Trend
+6.0%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
238d
Flood Risk
HIGH
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Apr 23, 2026
View on InfoCasas