More
RESIDENCIA EN BARRIO JARA - EN VENTA | inver.tips
Back to listings
3bd 270m² - Barrio Jara
Barrio Jara, Asunción
Deal Rank #4182
Investment Rank #3616
Deal Score
58
Investment Score
72
Key Metrics
Price
$240,000
Built Area
270 m²
Terrain
285 m²
Price/m²
$889/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
2
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$1550/mo
Gross Yield
7.8%
Neighborhood Trend
+19.4%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
240d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Feb 26, 2026
View on InfoCasas