More
VENDO CHALET A ESTRENAR EN CAPIATA KM 23 | inver.tips
Back to listings
2bd 70m² - Capiatá
Capiatá, Central
Deal Rank #6268
Investment Rank #7029
Deal Score
50
Investment Score
61
Key Metrics
Price
$45,865
Built Area
70 m²
Terrain
180 m²
Price/m²
$655/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
3
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$654/mo
Gross Yield
17.1%
Neighborhood Trend
+4.2%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
230d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 17, 2026
Last Seen
Feb 17, 2026
View on InfoCasas