More
Vendo Casa en Lambaré – Estilo Colonial | inver.tips
Back to listings
4bd 300m² - Lambaré
Lambaré, Central
Deal Rank #3330
Investment Rank #5151
Deal Score
61
Investment Score
67
Key Metrics
Price
$140,000
Built Area
300 m²
Terrain
408 m²
Price/m²
$467/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
4
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$1632/mo
Gross Yield
14.0%
Neighborhood Trend
+1.6%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
228d
Flood Risk
MEDIUM
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Feb 26, 2026
View on InfoCasas