More
CASA EN BARRIO CERRADO EN LUQUE | inver.tips
Back to listings
2bd 60m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #11503
Investment Rank #10889
Deal Score
30
Investment Score
43
Key Metrics
Price
$44,112
Built Area
60 m²
Terrain
144 m²
Price/m²
$735/m²
Est. Monthly Rent
$532/mo
Gross Yield
14.5%
Neighborhood Trend
+6.0%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
215d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 2, 2026
Last Seen
Mar 2, 2026
Quality Penalty
-45%
View on InfoCasas