More
Casa Espaciosa en Venta en Itauguá | inver.tips
Back to listings
4bd 297m² - Itauguá
Itauguá, Central
Deal Rank #622
Investment Rank #8888
Deal Score
74
Investment Score
53
Key Metrics
Price
$67,949
Built Area
297 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$229/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
3
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$407/mo
Gross Yield
7.2%
Neighborhood Trend
-12.1%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
204d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas