More
VENDO HERMOSA CASA EN CAPIATA EX RUTA* 1 km 18 | inver.tips
Back to listings
1bd 78m² - Capiatá
Capiatá, Central
Deal Rank #7155
Investment Rank #7029
Deal Score
47
Investment Score
60
Key Metrics
Price
$48,718
Built Area
78 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$625/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$277/mo
Gross Yield
6.8%
Neighborhood Trend
+2.2%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
204d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas