More
Casa a la venta en Barrio Jara | inver.tips
Back to listings
5bd 402m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #5563
Investment Rank #4588
Deal Score
52
Investment Score
68
Key Metrics
Price
$400,000
Built Area
402 m²
Terrain
445 m²
Price/m²
$995/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2932/mo
Gross Yield
8.8%
Neighborhood Trend
+15.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
203d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
May 2, 2026
Last Seen
May 2, 2026
View on InfoCasas