More
DEPARTAMENTO EN VENTA, ASUNCION HERRERA | inver.tips
Back to listings
1bd 51m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #4984
Investment Rank #4881
Deal Score
55
Investment Score
64
Key Metrics
Price
$81,850
Built Area
51 m²
Price/m²
$1605/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$700/mo
Gross Yield
10.3%
Neighborhood Trend
+1.3%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
193d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas