More
VENDO DEPARTAMENTO EN RECOLETA en Pozo | inver.tips
Back to listings
1bd 39m² - Recoleta
Recoleta, Asunción
Deal Rank #11557
Investment Rank #11415
Pre-Construction
Deal Score
29
Investment Score
36
Key Metrics
Price
$72,741
Built Area
39 m²
Price/m²
$1865/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$694/mo
Gross Yield
11.4%
Neighborhood Trend
+7.8%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Agency
Days on Market
197d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 3, 2026
Quality Penalty
-45%
View on InfoCasas