Back to listings
1bd 70m² - Itauguá
Itauguá, Central
Deal Rank #6715
Investment Rank #11167
Deal Score
48
Investment Score
38
Key Metrics
Price
$59,819
Built Area
70 m²
Terrain
345 m²
Price/m²
$855/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$407/mo
Gross Yield
8.2%
Neighborhood Trend
-12.1%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
191d
Flood Risk
-
First Listed
May 1, 2026
Last Seen
May 1, 2026
View on InfoCasas