More
VENDO DEPTO POZO 2 DORMITORIOS | inver.tips
Back to listings
2bd 51m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #10286
Investment Rank #10612
Pre-Construction
Deal Score
36
Investment Score
45
Key Metrics
Price
$72,931
Built Area
51 m²
Price/m²
$1430/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$532/mo
Gross Yield
8.8%
Neighborhood Trend
+6.0%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Agency
Days on Market
195d
Flood Risk
MEDIUM
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas