More
Residencia - Venta - Barrio Jara, Paraguay | inver.tips
Back to listings
5bd 600m² - Barrio Jara
Barrio Jara, Asunción
Deal Rank #8874
Investment Rank #8843
Deal Score
42
Investment Score
55
Key Metrics
Price
$1,050,000
Built Area
600 m²
Terrain
2100 m²
Price/m²
$1750/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2500/mo
Gross Yield
2.9%
Neighborhood Trend
+19.4%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
196d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 6, 2026
View on InfoCasas