More
EN VENTA – CASA EN BARRIO RECOLETA | inver.tips
Back to listings
3bd 300m² - Recoleta
Recoleta, Asunción
Deal Rank #10568
Investment Rank #10209
Deal Score
34
Investment Score
48
Key Metrics
Price
$535,000
Built Area
300 m²
Terrain
506 m²
Price/m²
$1783/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$2315/mo
Gross Yield
5.2%
Neighborhood Trend
-8.0%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
193d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 17, 2026
Last Seen
Feb 17, 2026
View on InfoCasas