More
Venta de Quinta en Areguá, Central | inver.tips
Back to listings
1bd 60m² - Areguá
Areguá, Central
Deal Rank #11922
Investment Rank #9914
Deal Score
28
Investment Score
50
Key Metrics
Price
$70,765
Built Area
60 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$1179/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
3
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$639/mo
Gross Yield
10.8%
Neighborhood Trend
+6.9%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
189d
Flood Risk
-
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Apr 25, 2026
View on InfoCasas