More
En venta Departamentos Magna Legión | inver.tips
Back to listings
3bd 83m² - Villa Morra
Villa Morra, Asunción
Deal Rank #11340
Investment Rank #10962
Pre-Construction
Deal Score
30
Investment Score
39
Key Metrics
Price
$146,000
Built Area
83 m²
Price/m²
$1759/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
2
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$1638/mo
Gross Yield
13.5%
Neighborhood Trend
+5.8%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Agency
Days on Market
181d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Feb 24, 2026
Quality Penalty
-45%
View on InfoCasas