More
VENDO RESIDENCIA ZONA BANCO CENTRAL | inver.tips
Back to listings
4bd 690m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #11362
Investment Rank #12359
Deal Score
31
Investment Score
31
Key Metrics
Price
$500,000
Built Area
690 m²
Terrain
456 m²
Price/m²
$725/m²
Bedrooms
4
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2625/mo
Gross Yield
6.3%
Neighborhood Trend
+2.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
176d
Flood Risk
LOW
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
Quality Penalty
-50%
View on InfoCasas