Back to listings
2bd 72m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #14006
Investment Rank #13879
Deal Score
10
Investment Score
15
Key Metrics
Price
$56,860
Built Area
72 m²
Terrain
184 m²
Price/m²
$790/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
1
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$522/mo
Gross Yield
11.0%
Neighborhood Trend
+5.8%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
176d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 28, 2026
Last Seen
Feb 28, 2026
Quality Penalty
-80%
View on InfoCasas