More
Venta de Casa en Recoleta, Asunción | inver.tips
Back to listings
2bd 537m² - Recoleta
Recoleta, Asunción
Deal Rank #12925
Investment Rank #13181
Deal Score
22
Investment Score
25
Key Metrics
Price
$769,000
Built Area
537 m²
Terrain
491 m²
Price/m²
$1432/m²
Bedrooms
2
Bathrooms
3
Parking
2
Investment
Est. Monthly Rent
$3900/mo
Gross Yield
6.1%
Neighborhood Trend
-7.8%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
176d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 31, 2026
Quality Penalty
-50%
View on InfoCasas