More
Departamento - Venta - Las Mercedes | inver.tips
Back to listings
1bd 56m² - Las Mercedes
Las Mercedes, Asunción
Deal Rank #1006
Investment Rank #2171
Deal Score
73
Investment Score
74
Key Metrics
Price
$67,990
Built Area
56 m²
Price/m²
$1214/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$655/mo
Gross Yield
11.6%
Neighborhood Trend
-3.6%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
172d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 17, 2026
Last Seen
Mar 17, 2026
View on InfoCasas