More
Residencia 3 Dorm. San Lorenzo (Las Mercedes) c/Piscina y 500 m² Const. | inver.tips
Back to listings
5bd 400m² - Las Mercedes
Las Mercedes, Asunción
Deal Rank #297
Investment Rank #2487
Deal Score
78
Investment Score
77
Key Metrics
Price
$195,000
Built Area
400 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$488/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$897/mo
Gross Yield
5.5%
Neighborhood Trend
+70.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
163d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 21, 2026
Last Seen
Feb 21, 2026
View on InfoCasas