More
VENTA DE CASA CON TALLER EN FUNCIÓNAMIENTO | inver.tips
Back to listings
3bd 113m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #10534
Investment Rank #8535
Deal Score
35
Investment Score
56
Key Metrics
Price
$398,000
Built Area
113 m²
Terrain
563 m²
Price/m²
$3522/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$1925/mo
Gross Yield
5.8%
Neighborhood Trend
+16.5%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
162d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas