Back to listings
1bd 30m² - Fernando de la Mora
Fernando de la Mora, Central
Deal Rank #2130
Investment Rank #3651
Pre-Construction
Deal Score
67
Investment Score
69
Key Metrics
Price
$37,200
Built Area
30 m²
Price/m²
$1240/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$490/mo
Gross Yield
15.8%
Neighborhood Trend
-1.9%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
161d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas