More
VENDO CASA BARRIO JARA EN ESQUINA | inver.tips
Back to listings
3bd 270m² - Barrio Jara
Barrio Jara, Asunción
Deal Rank #2164
Investment Rank #2306
Deal Score
65
Investment Score
77
Key Metrics
Price
$210,000
Built Area
270 m²
Terrain
330 m²
Price/m²
$778/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$1550/mo
Gross Yield
8.9%
Neighborhood Trend
+22.5%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
155d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 26, 2026
Last Seen
Feb 26, 2026
View on InfoCasas