More
EN VENTA CASA EN EL BARRIO HERRERA | inver.tips
Back to listings
3bd 210m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #2729
Investment Rank #1997
Deal Score
63
Investment Score
79
Key Metrics
Price
$195,000
Built Area
210 m²
Terrain
360 m²
Price/m²
$929/m²
Bedrooms
3
Est. Monthly Rent
$2329/mo
Gross Yield
14.3%
Neighborhood Trend
+17.2%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
153d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas