More
Casa - Venta - Recoleta, Paraguay | inver.tips
Back to listings
5bd 453m² - Recoleta
Recoleta, Asunción
Deal Rank #2242
Investment Rank #7798
Deal Score
65
Investment Score
59
Key Metrics
Price
$470,000
Built Area
453 m²
Terrain
862 m²
Price/m²
$1038/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2457/mo
Gross Yield
6.3%
Neighborhood Trend
-8.0%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
152d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 19, 2026
Last Seen
Mar 19, 2026
View on InfoCasas