More
Casa de 4 Pisos en el centro de Asunción | inver.tips
Back to listings
5bd 1000m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #13351
Investment Rank #13722
Deal Score
18
Investment Score
18
Key Metrics
Price
$355,000
Built Area
1000 m²
Terrain
1000 m²
Price/m²
$355/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2000/mo
Gross Yield
6.8%
Neighborhood Trend
+2.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
142d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
Quality Penalty
-78%
View on InfoCasas