Back to listings
3bd 632m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #9860
Investment Rank #11738
Deal Score
37
Investment Score
36
Key Metrics
Price
$390,000
Built Area
632 m²
Terrain
632 m²
Price/m²
$617/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$1881/mo
Gross Yield
5.8%
Neighborhood Trend
+3.5%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
131d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
Quality Penalty
-50%
View on InfoCasas