More
Casa-Venta-PY Asunción Villa Aurelia | inver.tips
Back to listings
3bd 501m² - Villa Aurelia
Villa Aurelia, Asunción
Deal Rank #9925
Investment Rank #12408
Deal Score
38
Investment Score
32
Key Metrics
Price
$290,000
Built Area
501 m²
Terrain
1147 m²
Price/m²
$579/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
2
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$1234/mo
Gross Yield
5.1%
Neighborhood Trend
-5.1%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
135d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 23, 2026
Last Seen
Mar 23, 2026
Quality Penalty
-50%
View on InfoCasas