More
Residencia Moderna en Lambaré 488 m² | inver.tips
Back to listings
5bd 488m² - Lambaré
Lambaré, Central
Deal Rank #140
Investment Rank #3994
Deal Score
80
Investment Score
70
Key Metrics
Price
$220,000
Built Area
488 m²
Terrain
381 m²
Price/m²
$451/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$1303/mo
Gross Yield
7.1%
Neighborhood Trend
+4.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
125d
Flood Risk
LOW
First Listed
Feb 17, 2026
Last Seen
Feb 17, 2026
View on InfoCasas