More
Departamento de 1 habitación en Filum Herrera | inver.tips
Back to listings
1bd 38m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #4768
Investment Rank #6141
Pre-Construction
Deal Score
56
Investment Score
60
Key Metrics
Price
$62,700
Built Area
38 m²
Price/m²
$1650/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$700/mo
Gross Yield
13.4%
Neighborhood Trend
+0.9%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Agency
Days on Market
131d
Flood Risk
LOW
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
-
View on InfoCasas