More
VENTA PROPIEDAD S/ AVDA. SACRAMENTO | inver.tips
Back to listings
5bd 483m² - Asunción
Asunción, Asunción
Deal Rank #3231
Investment Rank #5609
Deal Score
61
Investment Score
65
Key Metrics
Price
$440,000
Built Area
483 m²
Terrain
570 m²
Price/m²
$911/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2700/mo
Gross Yield
7.4%
Neighborhood Trend
+2.9%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
111d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 20, 2026
Last Seen
Feb 20, 2026
View on InfoCasas