More
EN VENTA CASAS EN LOMA MERLO - MODELO 1 | inver.tips
Back to listings
3bd 360m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #711
Investment Rank #5435
Deal Score
73
Investment Score
66
Key Metrics
Price
$172,000
Built Area
360 m²
Terrain
497 m²
Price/m²
$478/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$1100/mo
Gross Yield
7.7%
Neighborhood Trend
+6.0%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
109d
Flood Risk
MEDIUM
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Feb 10, 2026
View on InfoCasas