More
LOFT EN LAGUNA CLUB - ZONA CIT | inver.tips
Back to listings
1bd 52m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #4912
Investment Rank #9050
Deal Score
55
Investment Score
48
Key Metrics
Price
$89,485
Built Area
52 m²
Price/m²
$1721/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$586/mo
Gross Yield
7.9%
Neighborhood Trend
+8.7%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
99d
Flood Risk
HIGH
First Listed
Feb 10, 2026
Last Seen
Mar 31, 2026
View on InfoCasas