More
Depto 1 dormitorio | inver.tips
Back to listings
1bd 44m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #1837
Investment Rank #4943
Pre-Construction
Deal Score
68
Investment Score
64
Key Metrics
Price
$67,479
Built Area
44 m²
Price/m²
$1534/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$700/mo
Gross Yield
12.4%
Neighborhood Trend
+0.9%
Details
Condition
Pre-construction
Seller
Agency
Days on Market
104d
Flood Risk
LOW
First Listed
Mar 19, 2026
Last Seen
Mar 19, 2026
View on InfoCasas