More
Casa - Venta - Carmelitas, Asunción | inver.tips
Back to listings
3bd 414m² - Las Carmelitas
Las Carmelitas, Asunción
Deal Rank #6966
Investment Rank #10821
Deal Score
47
Investment Score
41
Key Metrics
Price
$895,000
Built Area
414 m²
Terrain
414 m²
Price/m²
$2162/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$2800/mo
Gross Yield
3.8%
Days on Market
92d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 13, 2026
Last Seen
Mar 13, 2026
View on InfoCasas