More
Casa-Venta-PY Asunción Ciudad Nueva | inver.tips
Back to listings
3bd 339m² - Ciudad Nueva
Ciudad Nueva, Asunción
Deal Rank #4175
Investment Rank #4823
Deal Score
58
Investment Score
68
Key Metrics
Price
$300,000
Built Area
339 m²
Terrain
563 m²
Price/m²
$885/m²
Bedrooms
3
Bathrooms
3
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$1966/mo
Gross Yield
7.9%
Neighborhood Trend
+65.7%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
96d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 21, 2026
Last Seen
Mar 21, 2026
View on InfoCasas