More
VENTA DE DEPARTAMENTOS EN BARRIO HERRERA | inver.tips
Back to listings
2bd 95m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #9394
Investment Rank #11649
Deal Score
39
Investment Score
33
Key Metrics
Price
$134,000
Built Area
95 m²
Price/m²
$1411/m²
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$767/mo
Gross Yield
6.9%
Neighborhood Trend
+1.3%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
90d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 26, 2026
Last Seen
Feb 26, 2026
Quality Penalty
-45%
View on InfoCasas