More
Departamento en venta en 1er. Barrio | inver.tips
Back to listings
1bd 32m² - Luque
Luque, Central
Deal Rank #13316
Investment Rank #13307
Deal Score
6
Investment Score
7
Key Metrics
Price
$52,900
Built Area
32 m²
Price/m²
$1653/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$586/mo
Gross Yield
13.3%
Neighborhood Trend
+8.0%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
98d
Flood Risk
HIGH
First Listed
Feb 17, 2026
Last Seen
Feb 17, 2026
Quality Penalty
-89%
View on InfoCasas