More
CASA EN VENTA – ZONA RESIDENCIAL | inver.tips
Back to listings
5bd 300m² - Las Mercedes
Las Mercedes, Asunción
Deal Rank #7694
Investment Rank #8510
Deal Score
46
Investment Score
56
Key Metrics
Price
$470,000
Built Area
300 m²
Terrain
800 m²
Price/m²
$1567/m²
Bedrooms
5
Bathrooms
3
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$901/mo
Gross Yield
2.3%
Neighborhood Trend
+70.6%
Details
Condition
Good
Seller
Agency
Days on Market
95d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Mar 21, 2026
Last Seen
Mar 21, 2026
View on InfoCasas