More
Casa-Venta-PY Central Itauguá | inver.tips
Back to listings
1bd 78m² - Itauguá
Itauguá, Central
Deal Rank #6699
Investment Rank #11661
Deal Score
49
Investment Score
37
Key Metrics
Price
$67,329
Built Area
78 m²
Terrain
720 m²
Price/m²
$863/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
3
Investment
Est. Monthly Rent
$491/mo
Gross Yield
8.8%
Neighborhood Trend
-12.1%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
91d
Flood Risk
-
First Listed
Mar 2, 2026
Last Seen
Mar 2, 2026
View on InfoCasas