More
VENTA - DEPARTAMENTO - ASUNCIÓN | inver.tips
Back to listings
1bd 43.5m² - San Jorge
San Jorge, Asunción
Deal Rank #325
Investment Rank #1532
Deal Score
80
Investment Score
78
Key Metrics
Price
$60,000
Built Area
43.5 m²
Price/m²
$1379/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
0
Investment
Est. Monthly Rent
$1750/mo
Gross Yield
35.0%
Neighborhood Trend
+7.7%
Details
Condition
Excellent
Seller
Agency
Days on Market
91d
Flood Risk
HIGH
First Listed
Feb 28, 2026
Last Seen
Feb 28, 2026
View on InfoCasas