More
Venta – Departamento de 1D en Barrio Herrera | inver.tips
Back to listings
1bd 37m² - Herrera
Herrera, Asunción
Deal Rank #3337
Investment Rank #6077
Deal Score
61
Investment Score
60
Key Metrics
Price
$68,494
Built Area
37 m²
Price/m²
$1851/m²
Bedrooms
1
Bathrooms
1
Parking
1
Investment
Est. Monthly Rent
$688/mo
Gross Yield
12.1%
Neighborhood Trend
+1.2%
Details
Condition
Brand new
Seller
Agency
Days on Market
89d
Flood Risk
NO RISK
First Listed
Feb 20, 2026
Last Seen
Feb 20, 2026
View on InfoCasas